START arrow AKTUALNOŚCI arrow AKTUALNOŚCI arrow NAGRODZONY ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA
NAGRODZONY ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA Drukuj Poleć znajomemu
Miło mi Państwa poinformować, że decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego Andrzej Potocki otrzymał nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Komisja oceniające wnioski o nagrody za szczególne osiągnięcie, ważne z punktu widzenia ochrony dziedzictwa kulturowego naszego regionu, uznała realizację przez A. Potockiego cyklu 11 filmów dokumentalnych pt. "Podkarpackie skarby".
Cykl ten traktuje o najważniejszych i najcenniejszych perłach architektury drewnianej naszego regionu. Ta swoistego rodzaju dokumentacja architektoniczno-historyczna ma nie tylko istotne znaczenie dla promocji regionu poprzez jego najcenniejsze zabytki, ale tjest ważnym elementem w edukacji kulturowej młodego pokolenia i osób dorosłych.
W liście skierowanym do Laureata,  Marszałek Województwa Podkarpackiego, napisał między innymi: W swojej działalności dziennikarskiej i pisarskiej dał się Pan poznać jako człowiek szczególnie wrażliwy na problematykę pogranicza kulturwego i szczerze zainteresowany ochroną cennych zabytków kultury materialnej i niematerialnej. (...) W ocalaniu od zapomnienia przejawów (...) tygla kulturowego widzi Pan nie tylko swoistego rodzaju misję, ale również przyczynek do kreowania pozytywnego wizerunku województwa podkarpackiego.
 
 
Laureatowi serdecznie gratulujemy, życząc wielu sukcesów i kolejnych tak znakomitych projektów. 
 
(kapot)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »