START arrow AKTUALNOŚCI arrow AKTUALNOŚCI arrow "BIESZCZADZKIMI I BESKIDZKIMI ŚLADAMI KAROLA WOJTYŁY" JUŻ W SPRZEDAŻY
"BIESZCZADZKIMI I BESKIDZKIMI ŚLADAMI KAROLA WOJTYŁY" JUŻ W SPRZEDAŻY Drukuj Poleć znajomemu

Na rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Carpathia właśnie ukazało się najnowsze wydanie książki autorstwa Andrzeja Potockiego pt. "Bieszczadzkimi i beskidzkimi śladami Karola Wojtyły". To wyjątkowa publikacja, będąca swoistego rodzaju kompendium wiedzy o bieszczadzko-beskidzkich wędrówkach księdza, biskupa i później także kardynała Karola Wojtyły. 

Pierwsza książka, która ukazała się w 1992 r., traktowała o tylko o bieszczadzkiej przygodzie Karola Wojtyły. Za pośrednictwem dr Wandy Półtawskiej trafiła do Watykanu. W odpowiedzi na jej lekturę, Ojciec Święty Jan Paweł II w osobistym liście do Andrzeja Potockiego napisał: Bardzo dziękuję za ofiarowaną mi książkę "Bieszczadzkimi śladami..." napisaną przez Pana. Z zainteresowaniem przeczytałem ją w całości, wspominając opisane w niej moje wakacyjne wędrówki po tych pięknych okolicach. 
Później w miarę zbierania materiałów do kolejnego wydania, okazało się, że w biografii kardynała Karola Wotyły jest także wątek beskidzki - wątek związany z letnimi pobytami w dolinie górnego Wisłoka, w okolicy Rudawki Rymanowskiej. To właśnie tutaj otrzymał telegram o śmierci Pawła VI. Stąd pojechał na konklawe, a siedemdziesiąt dni później został papieżem. 
Książka ta to z jednej strony szczegółowy przewodnik po miejscach, w których bywał Karol Wojtyła, z drugiej zaś cenny zbiór informacji z pontyfikatu Jana Pawła II, w którym autor ze szczególną atencją potraktował te, które wiązały postać Jana Pawła II z województwem podkarpackim. Bez wątpienia o niezwykłej wartości tej książki decydują fotografie, niekiedy unikatowe, które pokazują przyszłego papieża w bardzo codziennym, zwyczajnym wymiarze. 
W roku Beatyfikacji Jana Pawła II warto sięgnąć po tę publikację, bo jest ona z całą pewnością ważnym dokumentem w szukaniu papieskich śladów na podkarpackiej ziemi. 
 

Więcej o książce - czytaj

(kapot) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »